Jak začít?

Nejtěžší je začít a za tím si stojím. To snad platí pro všechno. Člověk musí být přesvědčen, že to skutečně chce, protože jinak to nepůjde a hlavě se nebude chtít. 

Za celou dobu slýchávám, že každý rád na kruháč přijde. Je to trendy, je to cool, jsou fajn fotky na instáči, ale sebrat odvahu a přijít je jiná věc. Proč vlastně?Lidé si myslí, že na kruháči zkolabují. Fakt? Ne. Nikdo mi za ty roky nezkolaboval ? Je to trenérem, protože vám musí postavit takový trénink na začátek, aby člověk mohl druhý den chodit a neskučet bolestí. Trénuješ pro sebe a musíš vědět, co tvé tělo je schopno přijmout a vydat. Takže vždy říkám, ať člověk cvičí podle sebe, já jsem na tréninku od toho, abych kontroloval správnost cviků, opravoval, motivoval, ale nenutil k olympijským výkonům. To musíš chtít sám a vědět, co můžeš a co ne. Pak se teprve můžou utáhnout šrouby.

Takže začátek s rozumem, poznat jak tělo funguje, kde jsou nedostatky, pilovat správnou techniku a svaly stimulovat, ne zdevastovat. Tak teď už víš a jestli hlava chce, můžeš se do toho dát. Hlavně zdraví!

jak zacit

Lukáš Kreis - Instruktor Fitness Praha

„Kolik do toho dáš, tolik dostaneš zpátky.”